Kitap Tanıtımı #01

Matthew Bennett, Jim Bradbury, Kelly DeVries, Iain Dickie ve Phyllis Jestice tarafından ortak olarak hazırlanan kitap 500 ile 1500 yılları arasındaki önemli savaşları anlatmakla kalmıyor; aynı zamanda dönemin özelliklerini, tarih boyunca beklediğinizden daha az değişen ve gelişen askeri tekniklerin asker sınıflarına nasıl yansıdığını da açıklıyor. Sadece kara savaşlarını anlatmıyor, deniz savaşlarına ve kuşatma tekniklerine de değiniyor. Uzun süredir çıkmasını beklediğim bir kitaptı ve yaklaşık 2 ay önce alabildim. Kitabın arka kapağında şöyle yazıyor:

DÜNYA SAVAŞ TARİHİ: ORTAÇAĞ (500-1500)
ateşli silahların savaş meydanlarını ele geçirmesine değin Avrupa ve Ortadoğu’da hakim muharebe yöntemlerini anlatıyor. Kitap, eldeki kısıtlı teknolojik imkanlarla savaş kazanabilmek için gerek duyulan eşsiz taktikleri ve fedakarlıkları inceleyip, savaş sanatında, bir bakıma ne kadar az şeyin değiştiğini gözler önüne seriyor.

Muharebelere meraklıysanız kaçırmamanız gereken bir kitap. Timaş Yayınları’na teşekkür etmeyi de unutmayalım. Kısa sürede aklınızda bir fikir oluşması için buraya kısıtlı bir bölümünü eklemeyi veya bu kitaptan da yararlanarak bir yazı yazmayı düşünüyorum.

Sakın kaçırmayın, şimdiden iyi okumalar.

About Dünya Tarihi

Bilmedikleriniz, bildiğinizi sandıklarıız
Bu yazı Harp Tarihi içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Kitap Tanıtımı #01

  1. Muhammet DADAK dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Kitaptan ekleyeceğin bölümü bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s